AD&D
האם אתה רוצה להגיב להודעה זו? אנא הירשם לפורום בכמה לחיצות או התחבר כדי להמשיך.

נשקים מותרים לשימוש קוסמים

5 posters

Go down

נשקים מותרים לשימוש קוסמים Empty נשקים מותרים לשימוש קוסמים

הודעה  קורנוס לב-צפוני Tue Nov 30, 2010 7:47 pm

מישהו מוכן לכתוב אחת ולתמיד מה הנשקים המותרים לשימוש קוסמים??
קורנוס לב-צפוני
קורנוס לב-צפוני

מספר הודעות : 248

חזרה למעלה Go down

נשקים מותרים לשימוש קוסמים Empty Re: נשקים מותרים לשימוש קוסמים

הודעה  Bane Bone Dust Tue Nov 30, 2010 9:41 pm

staff, dagger,darts, knives,slings.
אם היית קורא את שלושת העמודים הבסיסיים של הקוסם מהספר לשחקן, היית מקבל תשובה. אני חושב שהמינימום כשמתחילים דמות חדשה זה לקרוא את הבייסיקס מהפליירס
Bane Bone Dust
Bane Bone Dust
Admin

מספר הודעות : 148

חזרה למעלה Go down

הודעה  MelvinDelvin Tue Nov 30, 2010 9:47 pm

ולשאלתך למה זה כי זה פשוט מאוד, אלו הנשקים הכי בסיסיים וקלים ללמידה הקוסמים משקיעים את כל זמנם בקסם ולכן אין להם זמן ללמוד שימושים בנשקים רציניים יותר זה מפלט אחרון בשביל קוסם ובהחלט לא המועדף עליו , אני חושב שאפשר להבין מאיפה בא המבחר המצומצם הזה
MelvinDelvin
MelvinDelvin

מספר הודעות : 319

חזרה למעלה Go down

הודעה  קורנוס לב-צפוני Wed Dec 01, 2010 3:56 am

חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח

האמת כבר קראתי את זה אתמול בלילה.... אבל תודה בכל מקרה
קורנוס לב-צפוני
קורנוס לב-צפוני

מספר הודעות : 248

חזרה למעלה Go down

הודעה  troynightstar Wed Dec 01, 2010 10:13 am

האמת היא שיש לי בעיה עם זה
למה שקוסם יהיה מוגבל בלמידת נשק מסויים?
גם ככה הוא מוגבל מאוד בכמות מיומנויות הנשק שיש לו
אז אם הוא רוצה ללמוד חרב דו ידנית - תן לו
troynightstar
troynightstar
Admin

מספר הודעות : 119

חזרה למעלה Go down

הודעה  Bane Bone Dust Wed Dec 01, 2010 11:59 am

היה נסיון באיזו שיטת משחק, אני לא זוכר את שמה, שקוסם יוכל ללמוד להשתמש באיזה נשק שהוא רק רוצה.
אני לא זוכר מה קרה לאותה שיטה ולמה לא שיחקו בה, אבל מה שבטוח שהיא נכחדה מהעולם מסיבה טובה...
Bane Bone Dust
Bane Bone Dust
Admin

חזרה למעלה Go down

הודעה  MelvinDelvin Wed Dec 01, 2010 12:40 pm

Rolling Eyes lol!
ארז הצחיק אותי אבל אני חייב לענות ברצינות לליאור, ואני לא מאמין שאני עונה לו בכלל, בתור שחקן שהיה שליט כל כך הרבה אני לא מצליח לתפוס איך בכלל ליאור חושב ככה, המשחק חייב להיות מאוזן והשקיעו שנים, שנים רבות מאוד כדי למצוא את האיזון בין הכל
אני אתן כמה סיבות כי כנראה שהסיבה שרשומה בספר לשחקן לא מספקת אותו שהיא שקוסמים פשוט משקיעים את זמנם בדברים אחרים ונשק נראה להם כל כך שולי ולכן הם לומדים להשתמש בהכי פשוטים וקלים לתפעול
כמו כן, שברור שהם יקבלו מעט מיומנויות נשק כי הם פשוט לא מיומנים! והם לא צריכים להיות, בשביל זה יש את הלוחם! הלוחם משתמש בנשק קוסם משתמש בקסמים, אלו הדמויות הכי קיצוניות שיש, אפשר להגיד, וכל השאר מפוזרים בינהם...
אז לא, קוסם לא ישתמש בחרב דו ידנית, כי היא מסיבית, מאוד גדולה, כבדה, תופסת הרבה מקום, אני חושב שהוא יעדיף לשים על גבו במקום חרב תיק ובתוכו מצרכים ללחשים שלו וכן גם את ספר הלחשים שלא מופיע לו ביד כל בוקר שהוא לומד אותם ונעלם מיד אחרי.
חייב לעבור קו מסויים בנקודה מסויימת ושם הוא עובר, וזה מה שהופך את מבוכים ודרקונים למשחק התפקידים הכי טוב שקיים
חרב דו ידנית לא אמורה לעניין בכלל קוסם וגם לא כמה נזק מהירות תקיפה ועוצמה יש לה, כי זה פשוט לא מה שהדמות הזו עושה או צריכה לעשות, אני ארד לפסים אישיים ואגיד שאם היית משקיע בדמות שלך בקסמים כמו שאתה משקיע בפגיונות הקוסמת שלך היתה נראית אחרת לגמרי...
הקוסמת שלך כבר בדרגה 7, היא אמורה להיות עוצמתית כבר, ועצמאית מאוד, אבל אני מצטער אני לא רואה הבדל ממה שהיא היתה בדרגה 2 או 3, הדבר היחיד זה
שעכשיו היא מסוגלת לחטוף 2 מכות ללא סטון סקין לפני שהיא מתעלפת במקום אחת
אולי הקסמים שבחרת הם לא מתאימים או לא יודע, משהו לא עובד שם, הרדמה היתה ותשאר הגדולה היחידה של הקוסמת שלך וזה עצוב, אני לא רואה שום שיפור גדול שנעשה בה, אולי אתה לא משקיע בה מספיק זמן זה הגיוני מאוד, אי אפשר לבוא מסשן לסשן ולרוץ תוך כדי על הכל, כנראה שזו הסיבה, ואם כך זה חבל, לא לנו אלה רק לך, אתה יכול להוציא מהדמות הרבה יותר...
מבחינת קסמים שתדעו, כל מה שרשום בספר לשחקן אלו קסמים נפוצים אחד אחד, אין שם שום קסם נדיר, כמה בדרגות הגבוהות מיוחדים אבל זהו
אין לך שום סיבה שלא תוכל להשיג כל מה שרק תרצה משם
מבחינתי המאגר ששם הוא בנאלי ומצומצם מאוד, אני יודע שלגיא קשה לאשר קסמים שלא משם אבל זה מצריך עבודה, תתאמץ כדי להשיג את הקסמים שלך, בדרגה שלך כבר הגיוני שיהיה לך קסם מיוחד שלאחרים אין, משהו שיבדיל אותך, אל תיצור חדש, אבל בהחלט תחקור קצת... אני בטוח שזה לא יבוא מגיא, הוא לא יודיע שבתיבה הבאה יש 5 מגילות של קסמים שיגרמו לך להזיל ריר...
אני ממש מקווה שאת עניין הנשקים לקוסמים סגרנו, זה מין ויכוח לא ויכוח ממש ממש מיותר
אני כותב את זה קצת בשעה מאוחרת אחרי יום ארוך, מתנצל אם הגזמתי בתגובתי...
MelvinDelvin
MelvinDelvin

חזרה למעלה Go down

הודעה  troynightstar Wed Dec 01, 2010 6:59 pm

אז קודם כל - יש הבדל עצום בין מה שדיאנה יכולה לעשות עכשיו לבין מה שהיא יכלה לעשות בדרגה 3.
אני בכוונה לא רוצה לחשים ממקורות אחרים כמו לדוגמה
tome fo magic
כי זה חלק מהמגבלות שלקחתי על עצמי - דיאנה היא אשליינית, אין לה את הלוקסוס הרגיל של קוסמים שמגיעים לדרגה 5 ומייד לומדים או כדור אש או חזיז ברק, כל הרעיון שלה הוא לנסות להסתדר אם מבחר לחשים מצומצם מאוד. נכון, זה אומר שאני חייב להכיר את הלחשים טוב מאוד, ובדר"כ זה המצב, אבל קורה שמתבלבלים.
בכל מקרה, הבעיה העיקרית שלי היא שגיא מטרפד אותי כל פעם מחדש. לדוגמא, מה שהיה בקרב האחרון שלנו:
אנחנו נכנסים לקרב. אני מטיל "רוצח רפאים" על הלוחם המשוריין. בתיאור הלחש כתוב שלא בכל מצב יש גלגול הצלה, אלא רק אם יש סיבה. גיא טען שבגלל שאנחנו בקרב זאת סיבה לגלגול הצלה. אני טוען שדווקא בגלל שאנחנו בקרב אין - מבחינתו, הוא נתקל בקוסם שזימן את היצור הזה. אם הוא היה הולך סתם ברחוב ומשום מקום היה מופיע היצור הזה - זה סיבה לגלגול הצלה. ועוד הערה אחת - אל תצפה מדיאנה שתהיה קוסמת קרב מצויינת אף פעם. אשליינים לא טובים במיוחד בקרבות. בטח לא כשגיא לא מסוגל לגלגל פחות מ-17 בקוביה...
אבל לקחתי לתשומת ליבי את עניין הלחשים, אני אעבור עליהם יותר בקפדנות...
ובעניין נשקים לקוסם - אני לא מסכים עם הטענה שזה בגלל שהם לא מיומנים. זה שהם לא מיומנים מתבטא בכמות מיומנויות הנשק שהם מקבלים - אני בדרגה 7 ויש לי שתיים. כמה לך יש?
troynightstar
troynightstar
Admin

חזרה למעלה Go down

הודעה  Bane Bone Dust Wed Dec 01, 2010 8:35 pm

אני לא מצליח להבבין למה להגביל את עצמך במאגר קסמים.
אשליינים, כמו כל קוסם מתמחה, מגבילים את עצמם לסקולה מסוימת. הדבר אומר שיש סקולה נגדית שפשוט נעלמת ולא מתאפשרת על ידי המומחה.
כששיחקתי נקרומנסר, ננעלה לי סקולת האילוז'ן פאנטאזם והאינצ'נטמנט צ'ארם. הדבר מגביל את הקוסם, אך המאגר עדיין רחב!!!
אני לא מבין למה אתה לא משתמש בקסמים מעבר לפליירס, אתה מגביל את עצמך ולחינם. אני אשמח לשמוע את הסיבה כי לא כל כך הבנתי אותה.
לפי דעתי, דווקא בגלל שהאופציות מצומצמות עבורך, אתה צריך לחקור יותר ולשאוף ללידע רחב.

לגבי הרוצח רפאים.
אני חולק עליך ומסכים עם גיא.
בן אדם הולך הביתה בחשכה, מפחד גם ככה מערפדים ויצורי לילה, לפתע נתקל באחד. במצב כזה, לא תינתן זריקת הצלה לקורבן.
באמצע קרב, יש יותר סיכוי לאשליה מאשר זימון, או לפחות סיכוי זהה. ברוב הפעמים לקורבן תיהיה זריקת הצלה, זה הקסם ליאור. בטח אם משתמשים בו בזמן קרב. רוצח רפאים הוא המתנקש של האשליין, לא הלוחם שלו.
Bane Bone Dust
Bane Bone Dust
Admin

חזרה למעלה Go down

הודעה  troynightstar Wed Dec 01, 2010 9:50 pm

Bane Bone Dust כתב:
באמצע קרב, יש יותר סיכוי לאשליה מאשר זימון, או לפחות סיכוי זהה. ברוב הפעמים לקורבן תיהיה זריקת הצלה, זה הקסם ליאור. בטח אם משתמשים בו בזמן קרב. רוצח רפאים הוא המתנקש של האשליין, לא הלוחם שלו.
דווקא בגלל שזה באמצע קרב אין סיבה לגלגול הצלה.
אתה מבין מה זה אומר להתכחש לאשלייה?
זה אומר שבאמצע קרב, עם כל הצעקות, המכות, הפצעים והדם אתה רואה (אם בכלל) את הקוסם שבקבוצה הנגדית מטיל לחש. לפתע מופיע מתוך ענן ערפל היצור שאתה הכי מפחד ממנו בעולם והוא צועד ישר אליך! הקוסם שזימן אותו לא מתרכז בו יותר ולא מתייחס אליו, ואתה מבין שהוא בא לחסל אותך!
ואז, בתוך כל הבלאגן והכאוס, אתה עומד רגע בשקט ומשכנע את עצמך שהיצור הזה, שאתה רואה בבירור, כי הוא לא שקוף או משהו אלא נראה חי לגמרי, לא באמת שם?
לא קונה.
troynightstar
troynightstar
Admin

חזרה למעלה Go down

הודעה  Bane Bone Dust Thu Dec 02, 2010 12:01 am

אל תקנה, זה באמת יקר.
חוץ מזה, בוא נדבק לפרטים רגע. חוץ מדימונים וצללים, זימון מביא יצור מהאיזור ולא מתוך ענן שחור. משמע, שלא תינתן זריקת הצלה ליריבים שהיצור שהם הכי מפחדים ממנו הוא ממישור אחר בלבד. זה הכל דינמי ונתון להחלטתו של הדי אם בלבד, לכאן או לכאן.
Bane Bone Dust
Bane Bone Dust
Admin

חזרה למעלה Go down

הודעה  MelvinDelvin Thu Dec 02, 2010 2:19 am

אני מסכים עם ארז שמסכים עם גיא... אני חשבתי יותר לכיוונך ליאור אבל זה נגמר מהר ברגע שארז נתן את הדוגמא הזו, בקרב במיוחד מול קוסם ואם אתה לוחם מיומן כמו שהוא היה אתה כבר יודע לצפות להכל במיוחד אם הקוסם מטיל לחש לכיוונך, הוא היה יכול להיות מוכן שיופיע דרקון ורוד בחצאית וישיר אופרה ואז יפליץ דגים לוחם מיומן יודע דבר אחד, לצפות להכל מקוסמים
MelvinDelvin
MelvinDelvin

חזרה למעלה Go down

הודעה  GodZila Fri Dec 03, 2010 1:05 am

קודם כל - לא לכל אחד מתאים אסכולת אשלייה
אני חושב שליאור מטיל לא מעט מתוך הלחשים האפשריים בספר לשחקן וזה ניכר בקרב.
גם אני חושב שכדאי ללכת לטום אוף מג'יק ולבדוק דברים משם - למרות שגם אני לא מת עליו וחושב שהוא בעייתי.

לדעתי - פשוט אל תנסה ללכת לכיוון של אשליה שהורגת בלחש אחד. זה פשוט לא הכיוון.
לך לאשליות כלליות - זה מחייב יצירתיות תוך כדי המשחק. עשית את זה יותר מפעם אחת.
דווקא בסשן כזה - שבו היה לכם רק קרב אחד יש לך במה
וטוב שניצלת אותה איפה שיכולת

ארז הלך על קוסם נזק וזה בלט בסשן האחרון - תן לו את הבמה הזו...

אני לא נגד אשליות. אני פשוט לא מוכן שתחפפו בקרב (ירי קליעים בטווח 0, לחש אשליה לא קשור שאמור להרוג ב"פוף...", לוחם תוקף עם שני נשקים באותו האורך, ולוחם קוסם שרוצה להתמחות בנשק... )

אני גם לא כל כך אוהב הקצנות ולכן פחות אוהב את הטום אוף מג'יק או כל מיני דמויות קצה
אני לא נגד שום דבר או אף אחד באופן עקרוני
אני רק מנסה ליצור מסגרת שבה שחקן יכול להשיג יתרון על ידי מקוריות ועל ידי תכנון נכון של הדמות בלי התחכמויות

GodZila
GodZila

מספר הודעות : 260

חזרה למעלה Go down

הודעה  Bane Bone Dust Fri Dec 03, 2010 6:05 am

שוב, מסכים עם כמעט כל מה שאמרת...
לקסם אין הגבלה!!! קוסם יכול לדלות קסמים מהמון מקומות(וכשאני אומר המון אני מתכוון להמון!!!), אם זה אומר מקוסמים אחרים, ספרים נשכחים,חבויים, עתיקים וממרחקים. אתה רוצה להגיד לי שהקסמים שיש בקצה אחד בעולם נמצאים גם בקצהו השני? קשה לי להאמין.
מעבר לזה קוסם גם יכול לכתוב קסמים חדשים ולהמציאם. אין גבול לדמיון, ואין גבול לקסמים.
Bane Bone Dust
Bane Bone Dust
Admin

חזרה למעלה Go down

הודעה  Bane Bone Dust Fri Dec 03, 2010 6:06 am

ואני לא קוסם נזק!!!
אני קוסם חזק!!!
Bane Bone Dust
Bane Bone Dust
Admin