AD&D
האם אתה רוצה להגיב להודעה זו? אנא הירשם לפורום בכמה לחיצות או התחבר כדי להמשיך.

מינוסים על שימוש בנשק

2 posters

Go down

מינוסים על שימוש בנשק Empty מינוסים על שימוש בנשק

הודעה  קורנוס לב-צפוני Tue Jan 04, 2011 7:59 pm

התחיל ויכוח בעניין מה המינוסים שמקבלת דמות שנלחמת עם נשק שהיא לא מיומנת בו בכלל.

אני לקחתי לי את האלת ברזל +2 שהחרמנו מגופת הבישוף גליאם.... אני לא מיומן בנשק הזה ולכן ניסיתי לבדוק את המינוסים שלי.... עומר וארז משוכנעים שזה 3-..... אני חושב שהם טועים...

אני הכרתי עד היום שכל סוג של דמות שמנסה להרים נשק שהוא אינו מיומן בו ולהילחם מקבל 4- אלא אם הוא לוחם ואז הוא מקבל 2- למעט החריגים הבאים:

כל סוג דמות שמיומן בחרב ביד אחת – יכול להרים ארוכה / קצרה / ממזרית יד אחת / מעוקלת או כל חרב שדומה לה עם 2- בלבד כי הוא מכיר את הבסיס של הנשק – בסיס השימוש...
לוחם שמיומן בחרב ביד אחת – אותו דבר/ עם 1- בלבד.
כל סוג דמות שמיומן בחרב בשתי ידיים – יכול להרים חרב ממזרית בשתי ידיים / חרב דו ידנית / לא יודע... ולקבל רק 2-
לוחם אותו דבר אותו דבר 1-

אין לי כוח לפרט אבל ההמשך ברור...

חנית וכידון – שימוש דומה

פטיש מלחמה – כוכב השחר – אלת ברזל –

ויש עוד הרבה סוגים והבנת את הפואנטה....

אני אומר את זה כי השימוש בחרב דו ידנית והשימוש באלת ברזל הוא שונה.... ולכן אני חושב שמגיע לי 4-..... אם להיות הוגנים..... ארז ועומר משוכנעים שזה 3- לכולם ו 2- ללוחם

לא מצאתי בשום מקום התייחסות לזה בספר..... בשום מקום.......

האם אני, שמרים נשק אקראי, נחשב עדיין כמו לוחם בגלל הניסיון עבר שלי? או כמו כוהן........

בכל מקרה אולי יש את התשובה בספר ואנ פספסתי אותה...... למרות שקראתי הרבה......מאוד.....

דברו!

קורנוס לב-צפוני
קורנוס לב-צפוני

מספר הודעות : 248

חזרה למעלה Go down

מינוסים על שימוש בנשק Empty Re: מינוסים על שימוש בנשק

הודעה  MelvinDelvin Wed Jan 05, 2011 12:31 am

המינוסים ממש פשוטים לגבי נשק שהדמות אינה מיומנת בו:
לוחם -2
כוהן -3
גנב -4
קוסם -5

לוחם שמיומן בנשק מסויים ויקח נשק מאותה קטגוריה, למשל חרב ארוכה וחרב מעוקלת יקבל רק -1 לשימוש כי הוא נלחם עם נשק מאותה משפחה, את משפחות הנשקים אפשר למצוא בספרים שבסוף הקובץ של הסט המלא של המהדורה השנייה

אני חושב שחוק זה חל על כל דמות לא רק לוחמים... את המינוסים כתוב בטבלת המיומנויות הרגילה בספר לשחקן, שרשום כמה מיומנויות נשק יש לכל דמות וכמה מיומנויות שימושיות יש לכל דמות וקצב קבלה לפי התקדמות דרגות
MelvinDelvin
MelvinDelvin

מספר הודעות : 319

חזרה למעלה Go down

מינוסים על שימוש בנשק Empty Re: מינוסים על שימוש בנשק

הודעה  קורנוס לב-צפוני Wed Jan 05, 2011 8:07 am

אוקי מצאתי וקראתי..

ודרך אגב המינוסים הם:

לוחם 2-

כוהן וגנב 3-

קוסם 5-

קורנוס לב-צפוני